قیمت طراحی وب سایت

قیمت طراحی و راه اندازی وب سایت

اگر شما کارمند نیستید و یا کارمند هستید ولی شغل دوم دیگری دارید پس لاشک شما به یک وب سایت برای پیشرفت کارتان نیاز دارید.

در این دنیای تکنولوژی که مردم برای خرید خلال دندان نیز به اینترنت مراجعه میکندد؛ شما چرا کسب و کارتان را در اینترنت به آنها معرفی نکنید؟ با داشتن وب سایت بنام خودتان یا برند کسب و کارتان کار خود را گسترش دهید. اینک دیگر زمان آن نیست که مردم حضوری به مغازه ها مراجعه کنند و وسایل مورد نیازشان را بخرند. آنها به اینترنت و وب سایت مراجعه کرده و وسایل مورد نیازشان را سفارش میدهند.

همچنین وب سایت یک شرکت یا شخص حقوقی که فعالیت اقتصادی دارد؛ اعتبار آن فرد را رقم میزند و مردم به افراد و شرکتهایی که وب سایت حرفه ای دارند بیشتر اعتماد میکنند.

در زیر برای شما لیست قیمت طراحی وب سایت و راه اندازی وب سایت را آماده کرده ایم، با انتخاب شاخه مورد نظر قیمت شروع طراحی وب سایت را مشاهده کنید و برای اطلاعات بیشتر روی گزینه “جزئیات بیشتر کلیک کنید.

لیست قیمت ها

قیمت گذاری برای طراحی وب سایت بر اساس نوع وب سایت و زمان و درخواستی و جزئیات دیگری که شما از یک وب سایت انتظار دارید متفاوت است. وب سایت هایی که در ایران استفاده میشوند بیشتر به 3 دسته زیر تقسیم بندی میگردد، که میتوانید بر اساس نیاز خود یکی از آنها را انتخاب کنید.

لطفا دقت داشته باشید که شاید وب سایت مورد نظر شما تلفیقی از این دسته بندی باشد و در محاسبه قیمت آن به مشکل برخورد کنید. در اینصورت از شما خواهشمندیم از طریق “فرم تماس”  یا شماره های مندرج در صفحه “تماس با ما” با کارشناسان کولاک وب در تماس باشید.

پلن شخصی

5,9 میلیون تومان
شروع قیمت

پلن شرکتی

7,9 میلیون تومان
شروع قیمت

پلن فروشگاهی

11,9 میلیون تومان
شروع قیمت
توجه
عومل موثر در قیمت وب سایت

در طراحی هر وب سایتی یکسری امکانات عمومی و یکسری امکانات اختصاصی قرار می‌گیرند. امکانات عمومی شامل آپشن‌هایی هستند که وجود آن‌ها در طراحی هر وب سایتی الزامی است و ارتباط مستقیمی با سئو یا بهینه‌سازی وب سایت دارند اما امکانات اختصاصی شامل آپشن‌هایی هستند که یک وب سایت معمولی را به یک وب سایت کاملا حرفه‌ای و منحصربه‌فرد تبدیل می‌کنند البته استفاده از این امکانات براساس درخواست مشتریان طراحی سایت است و وجود آن‌ها در وب سایت الزامی نیست. هر دوی این امکانات چه امکانات عمومی که وجود آن‌ها ضرورت دارد و چه امکانات اختصاصی که وب سایت شما را به یک وب سایت حرفه‌ای تبدیل می‌کند، بر روی قیمت طراحی سایت تاثیر گذارند. در ادامه شما را با برخی از مهم‌ترین امکانات عمومی و اختصاصی در طراحی سایت که بر روی تعرفه طراحی سایت تاثیر مستقیم دارند، آشنا خواهیم کرد.

مهم‌ترین عاملی که بر روی قیمت طراحی سایت تاثیر زیادی دارد، نوع طراحی وب سایت است. همانطور که می‌دانید وب سایت ها دارای انواع متعددی می‌باشد که برخی از مهم‌ترین آن‌ها شامل: وب سایت شرکتی، وب سایت دانلود فیلم و سریال، وب سایت خبری، وب سایت موزیک وب سایت فروشگاهی و … هستند. درصورتی که نوع وب سایتی که قصد دارید خریداری کنید، شرکتی باشد به فضای میزبانی کمتری نیاز دارید و نیاز نیست هزینه زیادی پرداخت کنید اما اگر قصد داشته باشید وب سایت دانلود فیلم و سریال طراحی کنید به هاستی با فضای خیلی زیاد نیاز دارید بنابراین هزینه فضای میزبانی شما بیشتر می‌شود.

یکی از مهم‌ترین امکانات عمومی که توسط یک تیم برنامه‌نویسی در هر وب سایتی پیاده‌سازی می‌شود، رابط کاربری یا UI است که می‌تواند کاربران یا بازدیدکنندگان وب سایت شما را مدت زمان زیادی در وب سایت شما نگه دارد. منظور از رابط کاربری همه آن چیزی است که کاربر در ظاهر وب سایت شما مشاهده می‌کند؛ مانند تمامی عکس‌های باکیفیتی که در وب سایت شما به ویژه صفحه اصلی قرار گرفته‌ یا محتوای ویدئویی و انیمیشنی و نحوه طراحی منو و سایر بخش‌های وب سایت. درواقع طراحی تمامی بخش‌های وب سایت شما به ویژه صفحه اصلی از نظر گرافیکی باید به گونه‌ای باشد که کاربران و بازدیدکنندگان زیادی را مجذوب خود کند.

بیشترین دیوایسی که توسط کاربران دنیای وب برای وبگردی مورد استفاده قرار می‌گیرد، موبایل است. چراکه موبایل به عنوان یک دستیار شخصی که در طول روز اکثر کارهای خود را با آن انجام می‌دهیم همیشه همراه ماست از این رو بیشتر زمان خود را با استفاده از آن به وبگردی اختصاص می‌دهیم. بنابراین واکنشگرا بودن وب سایت شما موجب می‌شود که وب سایت شما نه تنها در موبایل بلکه در سایر دیوایس‌ها به درستی نمایش داده شود تا کاربران مجبور نباشند دائما صفحه وب سایت شما را در موبایل خود به سمت چپ و راست اسکرول کنند. همین عامل تعداد کاربرانی که با استفاده از موبایل خود وارد وب سایت شما می‌شوند را افزایش می‌دهد و درنتیجه به افزایش بازدید سایت شما در موتورهای جستجو منجر می‌شود.

یکی دیگر از عوامل مهمی که بر روی قیمت طراحی سایت تاثیر زیادی دارد، نوع طراحی وب سایت است. همانطور که می‌دانید وب سایت‌ها دارای انواع متعددی می‌باشد که برخی از مهم‌ترین آن‌ها شامل: وب سایت شرکتی، وب سایت دانلود فیلم و سریال، وب سایت خبری، وب سایت موزیک وب سایت فروشگاهی و … هستند. درصورتی که نوع وب سایتی که قصد دارید خریداری کنید، شرکتی باشد به فضای میزبانی کمتری نیاز دارید و نیاز نیست هزینه زیادی پرداخت کنید اما اگر قصد داشته باشید وب سایت دانلود فیلم و سریال طراحی کنید به هاستی با فضای خیلی زیاد نیاز دارید بنابراین هزینه فضای میزبانی شما بیشتر می‌شود.

عوامل متعددی هستند که موجب می‌شوند سرعت بارگذاری وب سایت شما به صورت چشم‌گیری افزایش پیدا کند که بخشی از آن‌ها شامل دستوراتی هستند که برنامه‌نویسان به صورت کدنویسی از ابتدای طراحی وب سایت شما آن‌ها را اعمال می‌کنند و برخی دیگر نیز شامل استفاده از عکس‌ها و گرافیک‌های باکیفیت اما کم‌ حجم می‌باشند که سرعت وب سایت شما را کند نخواهند کرد. توجه داشته باشید که کند بودن سرعت وب سایت شما موجب می‌شود تمامی کاربران و بازدیدکنندگان وب سایت خود را از دست بدهید و از نظر بازدید افت زیادی پیدا کنید.

منظور از دامنه وب سایت، پسوندی است که پس از نام وب سایت قرار می‌گیرد. برای مثال به آدرس: www.tg.com توجه کنید. متن tg در این آدرس دامنه است. البته پسوندهای مختلفی شامل .net و .ir نیز وجود دارد که مطمعنا آن‌ها پس از نام وب سایت‌های مختلفی به چشمتان خرده است. یکی از عواملی که در هزینه طراحی سایت تاثیرگذار است، دامنه و پسوند دامنه آن می‌باشد چراکه قیمت هر پسوند متفاوت است. بهترین و ارزان ترین دامنه، دامنه .ir است که برای صرفه‌جویی در هزینه طراحی سایتتان می‌توانید از آن استفاده کنید.

یکی از مهم ترین امکانات اختصاصی که بسیاری از مشتریان طراحی سایت از شرکت‌های برنامه‌نویسی درخواست می‌کنند تا از آن در وب سایت‌ آن‌ها استفاده کنند، پنل مدیریتی قدرتمند است. درواقع پنل مدیریتی قدرتمند وب سایت شما را به یک وب سایت کاملا حرفه‌ای تبدیل می‌کند چراکه موجب می‌شود به امکانات و آپشن‌های ویژه‌ای برای مدیریت هر چه بهتر وب سایت خود دسترسی داشته باشید.

یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار در قیمت طراحی سایت، فضای میزبانی آن است. فضای میزبانی حکم هارد دیسک یک کامپیوتر را دارد که بر روی آن ویندوز و نرم افزارهای مربوطه نصب و راه اندازی می‌شود. درواقع فضای میزبانی، فضایی است که اطلاعات و فایل‌های وب سایت شما بر روی آن بارگذاری می‌شود. عوامل متعددی در زمینه فضای میزبانی وب سایت وجود دارند که بر روی قیمت طراحی سایت تاثیرگذار هستند.